Zmiana dostawcy gazu – jak zmienić dostawcę gazu ziemnego?

Podwyżki rachunków za ogrzewanie budynków oraz wody użytkowej dały się we znaki w szczególności tym osobom, które do tych celów wykorzystują paliwo gazowe. Wzrost comiesięcznych opłat nawet o kilkaset procent dla wielu użytkowników gazociągów mógł okazać się niemałym szokiem. Biorąc pod uwagę niestabilną sytuację w branży surowców energetycznych, sposobem na wymierne obniżenie kosztów może okazać się zmiana dostawcy gazu ziemnego, w czym oferujemy kompleksowe wsparcie. Sprawdź, po co zmieniać sprzedawcę i co zrobić krok po kroku, aby zapewnić sobie korzystniejsze warunki korzystania z sieci gazowej.

Czy warto zmienić dostawcę gazu?

Zacznijmy od odpowiedzi na kluczowe pytanie, czyli kto może zdecydować się na innego dostawcę gazu? Jak się okazuje, każdy – zarówno osoba prowadząca indywidualne gospodarstwo domowe, jak i firma. Co więcej, zmiana sprzedawcy odbywa się bez skomplikowanych formalności i konieczności dokonywania przeróbek instalacji. Do tego brak jest ryzyka przerw w dostawie tego paliwa. Warto o tym pomyśleć szczególnie teraz, gdy jego ceny osiągają nienotowane wcześniej poziomy.

Nawet jeśli za pomocą dostępnej w internecie porównywarki cen paliwa gazowego od różnych sprzedawców dowiesz się, że comiesięczne oszczędności będą niewielkie, tak w skali roku w Twoim portfelu może pozostać znaczna kwota. Skorzystanie z usług innego sprzedawcy jest bezpłatne, a jeśli zdecydujesz się na wsparcie wyspecjalizowanej firmy w załatwieniu tej procedury, nie będzie ona wymagała żadnych formalności po Twojej stronie. Warto pamiętać, że zmiana dostawcy gazu może oznaczać zarówno niższe rachunki, jak i szereg dodatkowych korzyści – np. dogodniejsze okresy rozliczeniowe, czy dostępność kilku usług w ramach jednej umowy.

Podstawowym powodem, dla którego tak wiele osób wciąż nie korzysta z możliwości wypowiedzenia umowy z dotychczasowym sprzedawcą, akceptując wysokie rachunki, jest… brak wiedzy o takiej możliwości. Panuje powszechne przekonanie, że skoro na danym obszarze sprzedażą gazu zajmuje się firma X, to wszyscy odbiorcy skazani są na korzystanie z jej usług – to nieprawda! W odróżnieniu od dystrybutora, który faktycznie przypisany jest do konkretnego rejonu, zmianę dostawcy błękitnego paliwa można przeprowadzić zawsze.

Jak zmienić dostawcę gazu?

Wiesz już, dlaczego warto poszukać alternatywy dla korzystania z usług dotychczasowego sprzedawcy, a więc czas sprawdzić, jak przebiega cała procedura. To naprawdę nic trudnego! Wystarczy, że będziesz postępować zgodnie z poniższą instrukcją.

Porównujesz oferty i wybierasz najlepszą opcję – cennym wsparciem dla osób, które nie wiedzą, jakie istotne parametry powinna uwzględniać zmiana dostawcy gazu, będzie skorzystanie ze wsparcia naszych ekspertów – zachęcamy do kontaktu!

Kontaktujesz się z nowym sprzedawcą i podpisz umowę – nasi eksperci pomogą Ci w dopełnieniu wszystkich formalności.

Nowy sprzedawca wypowiada w Twoim imieniu dotychczasową umowę, a Ty otrzymujesz związane z tym powiadomienie.

Istotne jest również to, że w trakcie całej operacji nie musisz obawiać się o przerwę w dostawie paliwa w związku ze zmianą jego dostawcy, co sprawia, że cały proces jest nieodczuwalny z punktu widzenia użytkowników. Warto natomiast pamiętać, że od momentu nawiązania kontaktu z nowym sprzedawcą do chwili, gdy zaczniesz korzystać z jego usług, może minąć trochę czasu. Przez cały ten okres gaz dostarczany będzie jeszcze przez dotychczasowego operatora, za co ma on prawo wystawić Ci fakturę.

Zmiana dostawcy gazu – jak wybrać sprzedawcę?

Dla zdecydowanej większości odbiorców tego paliwa jego cena widoczna na rachunku ma znaczenie kluczowe, a zmiana dostawcy gazu motywowana jest przede wszystkim względami finansowymi. To zrozumiałe, ale jednak warto podejść do tematu nieco szerzej, skupiając się nie tylko na kosztach, w tym wysokości opłat dystrybucyjnych, ale także na dodatkowych korzyściach. Wybór nowego sprzedawcy, w czym profesjonalnie pomocą Ci specjaliści naszej firmy, może być świetną okazją do połączenia usług w jeden wygodny pakiet. Może on obejmować np. prąd i paliwo gazowe, dzięki czemu w firmowym budżecie pozostanie znacznie więcej pieniędzy. Warto również sprawdzić, czy interesujący nas sprzedawca oferuje inne bonusy, takie jak zniżka dla nowych klientów, czy gwarancja stałej ceny przez cały okres obowiązywania umowy.